Technika
Dilatační plováky do bazénu jsou součástí zazimovací procedury

Dilatační plováky do bazénu jsou součástí zazimovací procedury

K zazimování bazénu potřebujeme některé nezbytné prvky příslušenství, jako jsou zátky, plováky, krycí plachty a speciální zazimovací přípravky.
Zimní plachty – jak již napovídá samotný název výrobku, je určen jako ochranná vrstva před spadem různých nečistot to vody. Současně s tím funguje jako částečný izolant a brání přílišnému promrzání vody uvnitř nádrže, která v ní po dobu zazimování zůstává. V zimním období, kdy není bazén v provozu a tím pádem nepracuje ani filtrace, je spad prachu a drobných úlomků rostlin, listů, a různých mikroorganismů poměrně velký a již za několik týdnů se na dně vytvoří vrstva, která může podpořit tvorbu a rozmnožování řasy. Zimní zakrývací plachty jsou zpravidla modré barvy, ale vnitřní strana je černá a ta brání průniku slunečního světla do nádrže, tím se řasy nemohou uvnitř vody množit a tím odpadá i řada starostí na počátku nové koupací sezony.plavci v plaveckém bazénu
Dilatační plováky do bazénu Chlorito – v nádrži se v průběhu zimních měsíců udržuje stálá hladina vody, která je snížena zhruba na úroveň skimmeru. Ta pochopitelně zamrzá a ledová vrstva může být silná i několik centimetrů. Led má větší objem než voda a jeho tlak na stěny bazénu by mohl způsobit jeho deformaci nebo popraskání. Proto se do vody musí včas umístit několik dilatačních plováků, které vodní hladinu přepaží, a při jejím zamrzání brání roztahování ledové krusty po obvodu nádrže.
Zazimovací zátky – dalším nezbytným příslušenstvím pro zazimování jsou různé průměry zátek do bazénových trysek. Zakrývají v zimě otvory pro sání a cirkulaci vody, kam by neměla proniknout žádná nečistota ani námraza. čistá bazénová voda
Zazimovací roztoky – jsou to speciální přípravky, zabraňující rozmnožování vodní řasy, která vytváří nežádoucí mazlavý povlak na stěnách a na dně bazénu. Usnadňují tak proceduru údržby nádrže před započetím koupací sezony. Přípravky jsou koncentrované, s přibližnou vydatností půl litru koncentrátu na deset kubíků vody a jsou určeny pro nadzemní i zapuštěné bazény.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup