Dovolená
Dovolená s dětmi – Je vůbec možné si odpočinout, když děti vezmete na pláž?

Dovolená s dětmi – Je vůbec možné si odpočinout, když děti vezmete na pláž?

Dovolená s dětmi se často ani nedá nazývat dovolenou a každý rodič to už asi někdy poznal. Jak malé děti zabavit, abyste si mohli chvíli odpočinout? 

Dovolená s dětmi – Je vůbec možné si odpočinout, když děti vezmete na pláž? 

Dovolená by se měla nést ve znamení odpočinku. Toužíte po tom strávit nějaký čas na pláži, nechat se hýčkat, koupat se v moři a slunit se? No jo, jenže pokud máte děti, dost možná si o tomhle všem můžete nechat jen zdát. Jistě, s dětmi se pohody nikdy moc nedočkáme, ale hodně závisí na tom, jak moc jsou či nejsou děti zabavené. Jakmile se totiž děti nudí, vyžadují pozornost neustále, ale pokud umíte své děti na chvíli zabavit, stihnete si vypít i drink nebo nachytat trošku sluníčka do zásoby. Jste s dětmi na pláži? Tam je zcela jistě zabavit můžete. 

holčička s lopatkou

Záleží na věku dětí 

Hodně záleží na tom, jak staré děti máte a i to, kolik jich máte. Dvě děti se společně zabaví lépe, než když je dítě samo, pak také záleží na tom, jak je dítě staré. Malé děti je třeba hlídat, ale s tím jistě na dovolenou už vyrážíte. Děti, které ale už chodí do školy nebo alespoň do školky, se často umí už zabavit i samy, jen jim musíte ukázat, jak na to. Pláže a moře? Tak to je to nejlepší místo. Na každé pláži se totiž najde buďto písek nebo oblázky či kamínky. A z těch už přece jde něco postavit, začněte s dítětem stavět hrad a ukažte mu, jak na to. Zanedlouho ho to chytne tak, že bude chtít pokračovat samo a bude se snažit své dílo dotáhnout k dokonalosti. No a to alespoň hodinku určitě zabere. 

chlapeček na pláži

I na dece může být sranda 

Dvě děti se pak společně mohou zabavit i na dece při hraní her, pokud máte dítko jen jedno, hry si ale budete muset zahrát společně. Berte sebou karty, ale i menší deskové hry nebo cokoliv, co dítě baví. Dítě schovejte do stínu, vy se můžete uvelebit na sluníčku a při hraní her se budete opalovat, přitom zabavíte dítě a nebudete jej muset hledat někde v davu na pláži. Prostě si společně užijete chvilku klidu, společně se zabavíte a hlavně se dítko nebude nudit. 

No a ty větší děti? Ty mnohdy stačí vypustit do vody s nafukovacími hračkami a mají o zábavu postaráno. Ve vodě ale o samotě můžete nechávat jen děti, které již umí plavat.