Sport
Jak začít pravidelně sportovat a neztratit motivaci?

Jak začít pravidelně sportovat a neztratit motivaci?

Pohyb je pro tělo nesmírně důležitý. V dnešní době ale přirozeného pohybu stále ubývá. Je tedy důležité najít si aktivitu, která nás bude bavit a zároveň nám nebude způsobovat zdravotní problémy. Pohyb bychom však do své rozvrhu měli zařadit denně…stačí svižná chůze nebo procházka. Pokud ale chceme díky sportu zhubnout i nějaké to kilo, bude zapotřebí sportovat pravidelně a to alespoň třikrát týdně. 
 Cvičení jógy
Primárně se však zaměřte na to, abyste fyzickou aktivitu zvládali a nezpůsobovala vám bolest. Nejvhodnější variantou je pak právě cvičení, kdy třikrát týdně zapojíme fyzicky náročnější trénink a zbylé dny zařadíme fyzicky méně náročnou aktivitu v podobě chůze či jízdy na kole. Pokud nejste zvyklí na fyzickou aktivitu, začínejte postupně. První týdny stačí cvičit i pouhých deset minut a postupně přidávat. Sami si určujte, jak velké fyzické námahy jste schopní.
 

Ten pravý sport pro vás

Pokud touží shodit přebytečné kilogramy, zvolte aerobní aktivity. Ideální volbou je například běh. Právě tím se totiž postupně zbavujete uložených tukových zásob. Běh je pro člověka jeden z nejpřirozenějších fyzických aktivit a je taky velkým pomocníkem při odbourávání stresu. Při běhu si vyčistíte hlavu, a i když budete fyzicky unavení, vrátí se vám potřebná psychická energie. Navíc běhat můžete kdykoliv, stačí vám jen půl hodina času a dobrá běžecká obuv.
 Ranní běh
Mile vás překvapí i jóga. I když se na první pohled může zdát, že se jedná o jednoduchou aktivitu, opak je pravdou. Uvidíte, že cvičení bývá opravdu fyzicky náročné. Procvičíte nejenom tělo ale i duševní zdraví. Jóga má mnoho forem a proto si dokáže vybrat úplně každý. Některé jsou určené pro zkušené jogíny, ale najdou se i takové lekce, na které můžete přijít jako úplný začátečník. Pokud chcete tímto stylem cvičení zhubnout, zaměřte se na dynamičtější formy jógy.