Podnikání
Jak zajistit pořádek na dráze?

Jak zajistit pořádek na dráze?

Jestli je na železnici něco zapotřebí, pak je to pořádek. A jestli se tu dá nějak pořádku dosáhnout, pak jedině tím, že je vše pod dokonalou kontrolou. Vše se tu musí nepřetržitě sledovat, aby se zabránilo všem nepříjemnostem, komplikacemi počínaje a třeba i vyslovenými tragédiemi konče.

Protože znáte to. Nelze tu dopustit, aby se na stejné koleji střetly dvě soupravy, není možné, aby se na některé koleji tvořily kolony, nemělo by tu docházet ke zbytečným zpožděním, jež narušují grafikon…

parní lokomotiva

Jenže jak získat přehled o takových vlacích, že? Nikdo neuvidí všechny, které zrovna v určité oblasti jsou, na vlastní oči, nikdo nevidí, kudy tyto právě projíždějí a kdy a kam přesně dorazí, nikdo nedokáže stoprocentně předvídat potíže, jež se mohou někde vyskytnout…

Není to v lidských silách. Pokud se tedy nevyužije sledování železničních vozidel.

Je to právě zmíněný unikátní systém, který dává jedinečnou možnost mít přehled o všem, co se v určité oblasti na železnici děje. Díky tomuto je možné sledování lokomotiv, ale také třeba provozních parametrů jejich motorů či dalších pracovních příslušenství, a to nonstop, je tu možná lokalizace v reálném čase i libovolná konfigurace parametrů, nastavení výkazů tras a práce, trasování podle historie, je tu možné sledovat i více lokomotiv na jedné mapě, nastavit u nich pravidelný servis, identifikovat jejich obsluhu a takovou obsluhu šichtovat, a lze tu nastavit i alarmy pro případ překročení některých hraničních hodnot.

parní vlak

A tím to ještě ani zdaleka nekončí. Kromě organizačních záležitostí se tento systém hodí i kvůli úspoře pohonných hmot, protože umožňuje dálkový monitoring spotřeby paliva při různých pracovních režimech, vytíženosti a práci obsluhy a dokáže zabránit i krádežím takových pohonných hmot.

A tím se jak zabrání nehodám, tak se i ušetří nemalé peníze. A o to tu jde.