Podnikání
Kdo vám pomůže s montáží nábytku

Kdo vám pomůže s montáží nábytku


Strategie výrobců a obchodníků s nábytkem se v průběhu desítek let vyvíjela velmi zajímavým způsobem. Nejprve šlo o truhlářskou výrobu na zakázku, kdy řemeslník zhotovil kuchyňskou kredenc, šatní skříň a postel jako jeden kus nábytku z masivního dřeva a zákazník si hotové výrobky odvážel na vlastní náklady zpravidla na trakaři, dvoukoláku či koňském povozu. S rozvojem techniky se postupně do hry zapojoval i dřevitý odpad, začala se lisovat dřevotříska do podoby desek a z ní se pak zpočátku vyráběl tzv. sektorový nábytek. Dřevotříska a laťovka (z odpadních tenkých latí z masivu), oba materiály potažené dýhou, dobývaly trh stále častěji a za socialismu šlo o běžný nábytek do obývacích a dětských pokojů a dokonce i kuchyní.

nábytek v pracovně

Nevýhodou tohoto postupu však byly vysoké nároky na skladové prostory, proto se dřevařská produkce zaměřila na stavebnicové systémy. Dnes v drtivé většině převažuje výroba nábytku tímto způsobem a namísto objednané skříně, kuchyňské linky či manželského dvojlůžka doveze přepravní společnost hromadu kartonových krabic s jednotlivými díly.

dětský pokoj

Toto je pro výrobce a prodejce sice fajn, ale pro zákazníka to představuje další mnohdy velmi tvrdý oříšek – vyřešit montáž nábytku v Praze buď vlastními silami, anebo na to povolat například stěhovací firmu. Možná si pomyslíte, že přece smontovat několik desek na základě podrobného návodu zvládne každý, a že by to možná dokázaly i starší děti, ale musíte uvažovat komplexně, protože každý není manuálně zručný nebo nemá fyzické schopnosti to zvládnout.

Maminky samoživitelky – maminka na mateřské, která žije sama, má tolik starostí s péčí o své batole, a ještě byste po ní chtěli, aby jednou rukou krmila dítě na stoličce a druhou rukou sestavovala šatní skříň? Některé ženy třeba doma nemají ani šroubovák, kladívko a kleště.

Hudebníci, lékaři, výtvarníci, spisovatelé – tito muži jsou jistě mistry svého oboru, ale také nemusí mít kladný vztah k vlastní řemeslné dovednosti. Každý zkrátka není kutil, co sledoval „Receptář prima nápadů“ s Přemkem Podlahou.