Sport
Který sport si vybrat?

Který sport si vybrat?

Většinu lidí provází sport už od dětství. Už na základní škole je mnoho sportovních kroužků, ve kterých děti získávají první zkušenosti s pohybem. Děvčata začínají sporty, které probíhají v tělocvičnách či sokolovnách. Jako například gymnastiku a balet. Pro kluky v tomto věku bývají nejvíce týmové sporty. Jako je fotbal, hokej, florbal. Jak jde čas, většina lidí se s novými pracovními a rodinnými povinnostmi přestává sportu věnovat. Časová náročnost to mnohdy nedovoluje. A tak začnou přibývat ne jenom nechtěné kilogramy na vašem původně štíhlém těle. Ale i další zdravotní problémy. A to je ten čas, kdy je potřeba se zastavit a přehodnotit životní priority. Uspořádat svůj čas během celého týdne tak, Aby vám na pohybové aktivity vybyla alespoň hodina denně. Zkuste. A už po půl roce se začnete sklízet první ovoce. Sice ještě počet kilogramů, které jdou dolů nebude závratný, největší devízou bude nálada. Která se vám určitě začne zlepšovat.

Sportem ke zdraví

Jednou z nejlepších a nejméně náročných sportovních aktivit je běh. Který lze provozovat v každém věku. Jediná pomůcka, kterou je potřeba se vybavit, jsou kvalitní boty. Takové, ve kterých budou chodidla v pozici, které tento druh pohybu podpoří. K běhu jde využít čas během celého dne. Někomu vyhovuje ranní zaběhání, ještě před odchodem do zaměstnání. Za vyzkoušení stojí i změna přesunu do práce. Vynechejte hromadnou dopravu či cestování vlastním vozidlem. Protože tato aktivita je nejen naprosto přirozená, ale rychlá chůze působí na tělo stejně příznivě jako běh.

Na kole za zdravím

Pokud je blízko vašeho bydliště lesík, park či stezka kolem řeky, určitě se navečer obujte a vyražte. Nikdy netušíte, s kým se můžete potkat. A získat tak parťáka i pro další sportovní klání. Stejně příjemná a zdravotně prospěšná  je jízda na kole. Začít se dá také téměř v jakémkoliv věku. Ideální začátek pro vás jsou krátké vyjížďky do okolí. Jezdit na kolech je možné i v týmu. Kdy sbalíte svoje cyklistické pomůcky, sednete do sedla a ve společnosti svých přátel vyrazíte. Dokonce i dovolená se dá strávit tímto způsobem. Odměnou bude nejen štíhlá postava, ale i dobrá nálada všech zúčastněných cyklistů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup