Elektro
Nejsou vhodné pouze k tvorbě snídaní

Nejsou vhodné pouze k tvorbě snídaní

V posledních desetiletích se nejen v českých kuchyních rozmohly elektrospotřebiče, které za dob komunistů v našich končinách vůbec nebyly k dostání. Mikrovlnné trouby, kávovary anebo varné konvice byly standardní součástí třeba německých, holandských nebo anglických domácností, ale v Česku byla tato zařízení pouze raritou. V současnosti je ale situace zcela odlišná. Dnes snad není v naší zemi žádná kuchyně, ve které by nebyla přítomna nějaká technika. Stále častěji se objevují i dříve u nás neviděné topinkovače, které jsou velice užitečnými pomocníky.

Propečený chleba

Asi každý člověk si představuje topinkovač pouze jako maličkou skříňku, ze které létají po udělání toasty. Takové modely samozřejmě existují, ale vyrábí se i daleko sofistikovanější verze, které toho umí přeci jen trochu více než udělat toustový chleba do křupava. Mnohé topinkovače neslouží pouze k tomu jedinému, ale jsou schopné tepelně upravit i jiné pokrmy než jen toasty. Řeč teď není o jiných druzích pečiva, to je samozřejmostí, ale kupříkladu o zelenině, ovoci, masu či dokonce vlastnoručně vyrobeném těstu. Z topinkovačů se tak staly víceúčelové přístroje, jejichž užitečnost dokáží ocenit nejen zkušené hospodyně, ale v podstatě každý, kdo dokáže zmáčknout těch několik tlačítek, co se na přístroji vyskytují.
Opékač v akci

Kvalita se vyplatí

Díky tomu, že jsou moderní topinkovače tak všestranné, je s jejich pomocí možné vykouzlit mnoho zajímavých, a hlavně chutných jídel. Skvělé je, že i když si pořídíte dražší verzi, nezaplatíte žádné velké peníze. I modely nejnovější generace se dají sehnat za slušnou cenu. Nemá tedy smysl kupovat nějaký zastaralý typ, který toho moc neumí, a navíc není ani příliš rozměrný. Větší topinkovače sice zabírají více místa, ale zase s jejich pomocí můžete najednou vykouzlit jídlo pro čtyřčlennou rodinu. Navíc mnohem zdravější, než kdybyste museli například zatěžovat pánev. Kvalitní topinkovače nepotřebují žádný olej ani žádné tuky. Mají totiž nepřilnavý povrch.