Výrobky
Neupínejte svou pozornost jen k tomu, jak často jíte

Neupínejte svou pozornost jen k tomu, jak často jíte

Kdo nikdy nedržel dietu a chystá se k tomu, většinou je zmatený, protože pokud hledá informace, jak hubnout, valí se to na něj ze všech stran. A musí být zákonitě dezorientovaný. Je spousta druhů diet, které si občas i protiřečí. Jedna vám nakazuje jíst vejce, druhá je odmítá. Jiná tvrdí, že smíte jíst pouze bezlepkové potraviny, kde je přímo zakázáno jíst stravu, která obsahuje žito, pšenici a ječmen, ale jiná dieta vám zase nabízí bez problémů k snídani dva plátky celozrnného žitného chleba. Pak si vyberte! Nejlepší bude zapojit zdravý selský rozum a zapřemýšlet hlavně nad vaší motivací, zda je natolik lákavá a silná, že do diety „půjdete“. Nemá smysl se do ní vrhat jen proto, že vám někdo před týdnem řekl, že byste měli zhubnout, že se nějak poslední dobou zakulacujete.

obézní žena

Hubnutí by nemělo být proto, že vám někdo něco vyčetl a vy mu teď ukážete, jak s kily zatočíte. Vy byste ke shazování nadbytečných kilogramů měli dojít svou vlastní cestou a chtít to především vy sami. To je pak ta správná motivace.

A jak co co tedy jíst? Ať už si vyberete jakoukoliv dietu, neměli byste při ní zažívat extrémní pocity hladu. Naopak. Je to pro vás možná až k neuvěření, ale když pochopíte, že hubnutí je hlavně v hlavě, kila půjdou dolů sama. Jde totiž o vaše celkové nastavení a skutečnou změnu stravovacích návyků a zařazení nových pohybových aktivit. A nebojíme se vám potvrdit, že čím víc jíte Bmikalkulacka, tím více hubnete. Proč a jak je to možné? Jestliže jíte vícekrát denně, netrpíte pocity hladu, kdy pak pleníte ledničku.

prázdná lednička

Navíc pravidelnou stravou v menších dávkách tělu dopřáváte potřebné živiny. Tělo tak nestrádá a „neschovává“ si tuky do zásoby, ale řádně je spaluje. A čím častěji jíte, je pravděpodobnější, že se budete i méně přejídat.

Neméně důležitým aspektem je i celková vyváženost vašeho nového jídelníčku. Neupínejte svou pozornost jen k tomu, jak často jíte, ale i CO jíte a zda má vaše strava dostatek bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů.