Podnikání
Sídlo firmy si můžete zřídit i ve velkoměstě

Sídlo firmy si můžete zřídit i ve velkoměstě


Současné zákony vysloveně nezakazují mít sídlo firmy jinde, než v místě vašeho bydliště, a tak si jej v podstatě můžete zřídit kdekoli. Teoreticky je to možné třeba někde na samotě, v blízkosti osamělého rybníka nebo říčky, s krásným výhledem do údolí, ale z praktických důvodů to zas nemá žádný význam. Sídla firem si lidé zřizují naopak ve velkoměstech, a sami mohou bydlet právě na té samotě. Jaké k tomu mají ti lidé důvody?

domy v Praze

Klid od lidí v okolí – představte si, že podnikáte například v oboru zdravé výživy. Vaše firma sídlí v malé obci s tisícem obyvatel, a jelikož poskytujete i poradenství a lidé vás tu berou jako autoritu, jste pro ně vážená osoba, a vaše podnikání jen vzkvétá. Takto ideální podmínky však zdaleka nemají lidé všude, protože mezi mnoha lidmi panuje závist, a závistivci se obvykle projeví až ve chvíli, kdy k tomu mají skutečný důvod, a tím mohou být třeba vaše úspěchy, když oni sami jich nedosáhli. Jistě, že vy se musíte snažit a zapracovat na sobě, ale oni se domnívají, že právě vám létají pečení holubi sami do úst.

pražská zeď

Závistivý člověk dokáže natropit tolik zla, že je mnohdy lepší s podnikáním vůbec nezačínat, anebo si zřídit sídlo firmy například v Praze. Tam o vaše aktivity prakticky nikdo nezavadí a budete tu pro vaše okolí neznámým subjektem. Splynete s davem, lidově řečeno, a budete tím pádem mít naprostý klid pro vaše podnikatelské záměry. Je samozřejmě smutné, že se k sobě lidé takto chovají, ale vy se musíte před těmi zlými a závistivými chránit a vhodně zabezpečit. A toto je jedna z vhodných forem, jak to šikovně udělat.

A na závěr drobnost, o které možná nevíte: V našem hlavním městě je tolik firemních sídel Praha, že kontrola z finančního úřadu je tak málo pravděpodobná, že vás zřejmě v životě vůbec nezastihne. Ovšem v malém městě je ta pravděpodobnost exponenciálně vyšší.