Skiareál Špičák – (nejen) lyžování na Šumavě i pro náročné

Skiareál Špičák – (nejen) lyžování na Šumavě i pro náročné

                Jen pár stovek metrů od městečka Železná Ruda v Plzeňském kraji se nachází nejlepší ze šumavských skiareálů. Ski and Bike Špičák, jak zní jeho úplný název, nabízí na české straně Šumavy nejlepší poměr ceny a výkonu. Nabízí osm kilometrů sjezdařských tratí, moderní zázemí v podobě nejnovějších turniketů, pohodlnou čtyřsedačkovou lanovku, dvě restaurace v dolní části a další občerstvení na vrcholu a u sjezdovek.
sedačková lanovka s lyžaři
                Výše zmíněných osm kilometrů sjezdovek je rozděleno do 9 tratí s převýšením téměř 400m. Šest sjezdovek je modrých, 2 červené a 1 černá. Právě černá sjezdovka je unikátní tratí, jelikož je v jedné ze svých částí nejprudší v České republice. Jmenuje se Šance a má sklon necelých 45°. Její nejprudší část není upravovaná rolbami, a tak je díky boulím tou pravou výzvou pro adrenalinové šílence. Vrchol Špičák se tyčí v nadmořské výšce 1 202 metrů nad mořem. Lyžařské vyžití nabízí jak pro úplné začátečníky či velmi pokročilé lyžaře, tak pro vyznavače jízdy mimo sjezdovku, freestylu a skialpinisty.
bílá krajina
                Kromě lyžování nabízí areál a jeho okolí nesčetné možnosti pro turisty. Na vrcholu stojí moderní rozhledna, která při dobré viditelnosti nabízí úchvatný výhled jak do české kotliny, tak na alpské vrcholky. Pokud patříte mezi skialpinisty či milovníky pěší turistiky, rozhodně stojí za to vyšlápnout si na výlet ke dvěma šumavským ledovcovým jezerům. Obě leží pod protilehlými úbočími Jezerní hory, která je se svými 1 345 m. n. m. jednou z nejvyšších šumavských hor. Černé jezero leží na severní straně hory a je největším českým jezerem, Čertovo se pak nachází na jihovýchodním úpatí.
cyklistika v lese
                Areál zažívá čilý cestovní ruch i v letní sezóně. Pěší turisté, ale především cyklisté zde nalézají učiněný ráj. Okolí Špičáků disponuje řadou atraktivních turistických cílů a to i na německé straně (hranice je vzdálena zhruba 5 km vzdušnou čarou). Adrenalin vám do žil vlije sjezd z vrcholu. V zázemí areálu najdete půjčovnu kol a koloběžek. Lanovkou se nechejte vyvézt nahoru a užijte si rychlost v perfektně upravené downhillové stezce.