Technika
Světové lahůdky, které musíte ochutnat

Světové lahůdky, které musíte ochutnat

Jsou věci, které jsou dobré a pak jsou ty, co jsou naprosto dokonalé, ceněné v celém světě a velice oblíbené. Dnes vám přinášíme pár těch, které opravdu stojí za to ochutnat a které oceníte především během podzimu a zimy. A navíc není problém je u nás sehnat.

1. Kimchi

Kimchi je korejský kvašený zelný salát. Zní to hrozně ale jeho chuť a zdravotní přínosy jsou naprosto dokonalé. Mírně nasládlý a kyselý kvašený salát, který je plný vitamínu C, antioxidantů a vitamínů skupiny B vás pohltí. Jedná se o věc, kterou oceníte v době chřipkových epidemií, viróz a chladného počasí. A teď to nejlepší. Můžete si jej v klidu vytvořit doma. Suroviny potřebné na tuto chuťovku jsou dostupné v běžné síti supermarketů.

paella

2. Hořčice

Říkáte si co je na ní zvláštního? Na té obyčejné nic. Ale zkuste si dát k pečenému masu maďarskou hořčici Mpochoutky, která vás svojí pikantní chutí určitě osloví. Hodí se jak do studené, tak do teplé kuchyně a je jen na vás, jak ji využijete.

3. Paella

Paella je Španělské jídlo, které je tak trochu podobné rizotu ale v podzimních a zimních dnech vás skvěle zahřeje a navíc naprosto skvěle chutná. Stejně jako jiné národní pokrmy má paella různé podoby, podle regionu, kde se zrovna vaří. Valenciánská paella obsahuje zeleninu, kuřecí či králičí maso, hlemýždě, fazole a koření, zatímco paella s mořskými plody neobsahuje maso ale právě zmíněné mořské plody. Obě varianty se mohou libovolně kombinovat a tak můžete mít klidně obě varianty zároveň. Nebojte se experimentovat.

hořčice

3. Naše a Slovenská kuchyně

Pokud chcete ochutnat něco místního co si jen tak nedáváte, tak teď je ten správný čas udělat si domácí lokše s povidly. Bramborové placky pečené na sucho na litinové pánvi, omaštěné sádlem a potřené povidly jsou naprosto dokonalou lahůdkou, kterou dnes už jen tak někdo nedělá. Nebojte se do nich pustit, nejsou nijak složité, jen to chce trochu plánování dopředu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup