Technika
Světové lahůdky, které musíte ochutnat

Světové lahůdky, které musíte ochutnat

Jsou věci, které jsou dobré a pak jsou ty, co jsou naprosto dokonalé, ceněné v celém světě a velice oblíbené. Dnes vám přinášíme pár těch, které opravdu stojí za to ochutnat a které oceníte především během podzimu a zimy. A navíc není problém je u nás sehnat.

1. Kimchi

Kimchi je korejský kvašený zelný salát. Zní to hrozně ale jeho chuť a zdravotní přínosy jsou naprosto dokonalé. Mírně nasládlý a kyselý kvašený salát, který je plný vitamínu C, antioxidantů a vitamínů skupiny B vás pohltí. Jedná se o věc, kterou oceníte v době chřipkových epidemií, viróz a chladného počasí. A teď to nejlepší. Můžete si jej v klidu vytvořit doma. Suroviny potřebné na tuto chuťovku jsou dostupné v běžné síti supermarketů.

paella

2. Hořčice

Říkáte si co je na ní zvláštního? Na té obyčejné nic. Ale zkuste si dát k pečenému masu maďarskou hořčici Mpochoutky, která vás svojí pikantní chutí určitě osloví. Hodí se jak do studené, tak do teplé kuchyně a je jen na vás, jak ji využijete.

3. Paella

Paella je Španělské jídlo, které je tak trochu podobné rizotu ale v podzimních a zimních dnech vás skvěle zahřeje a navíc naprosto skvěle chutná. Stejně jako jiné národní pokrmy má paella různé podoby, podle regionu, kde se zrovna vaří. Valenciánská paella obsahuje zeleninu, kuřecí či králičí maso, hlemýždě, fazole a koření, zatímco paella s mořskými plody neobsahuje maso ale právě zmíněné mořské plody. Obě varianty se mohou libovolně kombinovat a tak můžete mít klidně obě varianty zároveň. Nebojte se experimentovat.

hořčice

3. Naše a Slovenská kuchyně

Pokud chcete ochutnat něco místního co si jen tak nedáváte, tak teď je ten správný čas udělat si domácí lokše s povidly. Bramborové placky pečené na sucho na litinové pánvi, omaštěné sádlem a potřené povidly jsou naprosto dokonalou lahůdkou, kterou dnes už jen tak někdo nedělá. Nebojte se do nich pustit, nejsou nijak složité, jen to chce trochu plánování dopředu.