Podnikání
Využijte zisky z podnikání a investujte!

Využijte zisky z podnikání a investujte!

Investovat do vína samozřejmě neznamená koupit si vína v akci a schovávat je doma na horší časy, ale naopak byste se měli pravděpodobně uchýlit k vínu z Francie, a to hlavně z oblasti Bordeaux.
Mezi další tipy na investiční vína patří také vína z oblasti Burgundska. Problémem s víny z této oblasti je to, že tato oblast se vyznačuje velkou roztříštěností trhu a malými vinařstvími v této oblasti.
Pokud byste chtěli ještě třetí tip, shodují se odborníci (a články dostupné na internetu to jen potvrzují), že byste měli nakupovat produkty z Champagne z Francie nebo z Toskánska z Itálie.
vinice v Toskánsku.jpg 
Pro potřeby klasického podnikání je potřeba kupovat chuťově dobrá vína a najít včas odběratele, respektive návštěvníky vaší vinárny, kteří si rádi připlatí za opravdovou kvalitu.
Pro účely získávání peněz investováním je potřeba nakupovat vína přímo od vinaře. Tato vína byste měli mít od vinaře koupena již několik let před tím, než se bude stáčet do lahví, protože doba, po kterou vína zrají se velmi liší, záleží pak na tom, jak který ročník dopadne a vyzraje. Musíte tedy počítat s tím, že investice do vína jsou minimálně pětiletou záležitostí. Ovšem zrání vína někdy probíhá i desítky let!
sbírka vín.jpg
Zboží můžete koupit prostřednictvím domácích obchodníků s vínem a také můžete využít služeb fondů kvalifikovaných investorů. To se vás týká, pakliže již máte funkční podnikání a patříte mezi movitější investory, protože dle dostupných informací činí minimální investice jeden milion korun českých či stejnou hodnotu převedenou na jinou měnu.
sudy s vínem.jpg
Nebývá ani výjimkou, že podnikatelé a jiné osoby investují do archivních vín či koňaku, protože i to je z hlediska investic velmi zajímavé.
Pokud se rozhodnete investovat do jakýchkoli produktů či zůstane u momentálně nejběžnějšího druhu investování do nemovitostí, určitě je třeba velké trpělivosti při vyčkávání na šťastnou chvilku!