Zábradlí jako estetický i praktický prvek naší domácnosti

Zábradlí jako estetický i praktický prvek naší domácnosti

Pro někoho obyčejná věc, pro jiného práce na celý život. I obyčejné zábradlí přece může vypadat vzhledně a velice vkusně, byť se jedná spíše o praktický doplněk schodiště.

Řešíte jaké zábradlí vybrat do vašeho nového obydlí? Rekonstruujete? Stavíte nebo jen chcete změnu? Budete mít nové schodiště a samozřejmě k němu chcete udělat i nové zábradlí? To staré už se omrzelo?

schodiště dýně

Zábradlí je praktickou součástí každého schodiště, může se jednat o točité schodiště nebo rovné. Existují vnitřní typy i venkovní. Interiérové druhy jsou velice často kombinovány se sklem, železem nebo dřevem. Všechny tyto varianty jsou samozřejmě k dispozici. Lidé si mohou vybírat z širokého sortimentu.

Efektivní, praktické, ale i líbivé a vzhledné, přesně takové může být zábradlí na schodiště.

V dnešní době se i zábradlí volí tak, aby nenarušovalo okolní prostředí. Dokonce se přihlíží i na estetický vzhled a kompletní design. Vše musí ladit s místností, ve které je zábradlí umístěno.

lávka žena

Nerezové druhy se hodí pro vnitřní použití. Bývají masivní a velice praktické. Vhodné k dřevěným schodům i k železným.

Skleněné druhy jsou velice inovativní. Působí čistě a svěže. Navíc nám nepohlcují žádné světlo, ale naopak ho propouští, proto je tento druh vhodné volit do temnějších zákoutí nebo do míst, kde není moc světla, abychom celý prostor ještě více neuzavřeli. Hodí se samozřejmě i do moderních místností, působí totiž moderně a vzdušně. Každý tento druh je naprosto bezpečný. Sklo je pevné a nedá se snadno rozbít. Můžete volit opět v kombinaci s jinými materiály jako je dřevo nebo kov.

A nyní se přesuneme také ven. Exteriérové zábradlí musí splňovat i další předpoklady nejenom vzhled a základní praktičnost, ale musí vydržet i celoroční počasí a všechny nepříznivé podmínky jako je v zimě mráz nebo v létě velké horko.

Zábradlí se v tomto ohledu řeší na balkony, terasy, k francouzským oknům nebo i do firem, kde leží nějaké místnosti v patře.