Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

Chytré hodinky lze sehnat za cenu v řádech několika stovek až několika tisíců. Záleží na tom, co od nich očekáváte. Jsou vybaveny nejrůznějšími funkcemi a aplikacemi. Jedná se o zařízení doplňující chytré telefony, kdy upozorňují na příchozí zprávy či je dokonce možné s nimi volat. Od prvních kousků, které nabízely pouze kalkulačku, kalendář, překlady či jednoduché hry, prošly velkým vývojem a ty nejmodernější kusy už se dají považovat za počítače.
bílý smartphone a smartwatch
Asi vůbec nejdůležitějším rozhodujícím faktorem je jejich kompatibilita s telefonem, protože i ony mají svůj operační systém, který nemusí vyhovovat všem modelům telefonů. Kompatibilita určuje, jaké aplikace a doplňky lze používat a nakolik spolu budou oba přístroje spolupracovat.
Důležitá je výdrž baterie. To je dosud jejich velkou slabinou, protože při aktivním používání vydrží pouze jeden den. Pokročilé přístroje ale udávají výdrž i 10 dní, je to celé ovšem v závislosti na množství používaných aplikací.
U chytrých hodinek jsou velmi důležité jejich funkce. Tou vůbec nejvyhledávanější je propojení s telefonem a možnost si tak zobrazit notifikace z telefonu či je přímo ovládat, zobrazovat události v kalendáři, telefonovat, číst zprávy, přehrávat hudbu či surfovat po internetu. Téměř každý model je vybaven měřením srdečního tepu, které je ale přesné pouze tehdy, je-li ruka v klidu. Při sportu je to možné pouze při zakoupen speciálního hrudního pásu. Mají také další nejrůznější funkce, kterými jsou měření překonané vzdálenosti, GPS systém, měření kvality a délky spánku a jiné monitorování aktivit.
smartphone a smartwatch
Bonusem je odolnost hodinek vůči vnějším vlivům. Zatímco některé nejsou odolné vůbec, jiné jsou voděodolné, vodotěsné a dokonce i prachotěsné. Typ odolných hodinek nesou označení IP67 a vyšší.
Neméně důležitým faktorem je také celkový vzhled. Za léta existence se již na trhu objevují modely různých tvarů, barev, velikostí a také materiálů. Design je klasický, ale také moderní a nadčasový. K jednotlivým modelům si lze také dokoupit různě barevné pásky a řemínky, které lze měnit dle libosti.