Když je pohovka slouží jako postel

Když je pohovka slouží jako postel

Stojíme před řešením, zda pořídit postel nebo využijeme na spaní pohovku. Pokud se rozhodneme pro druhou volbu musíme na to při samotném pořizování myslet. Důležité je, aby šla pohovka dobře rozkládat a byla přiměřeně tvrdá. Neméně důležitým je, aby obsahovala nějaký úložný prostor pro případné odložení peřin a polštářů na což je nutné myslet především v malém bytě.

pěkná pohovka

Když spíme v posteli vystačíme si s prostěradlem na ochranu matrací, v případě spaní na pohovce je praktičtější silnější nepropustný potah na dvoulůžko, jednak z toho důvodu že zabrání případnému propocení a znečištění čalounění pohovky. Nezanedbatelným důvodem je praktičnost.
Peřiny přes samotným uložením je nutné nechat vyvětrat. Ideální jsou letní měsíce, kdy je můžeme vystavit slunci což je vhodné z hygienických důvodů.

odpočinek na pohovce

Záda dokáží potrápit
Bolesti zad a krční páteře není nic o co by kdo stál. Nevhodná pohovka na spaní může být příčinnou bolesti zad, tomu můžeme případě předejít přídavnou matrací která je za paměťové pěny a zajistit tak svým zádům úlevu.

Hygiena především
Může se stát, že přes všechna opatření se pohovka znečistí pak je na místě využít možnosti parního čističe který lze zakoupit v elektro obchodech, obrátit se na úklidovou službu která má dostatečné zkušenosti a vybavení pro tyto typy čištění. Možností je také zakoupit si některý z dostupných pěnových nebo tekutých čističů pro čalounění a vyčistit po domácku tímto způsobem.

praktická pohovka

Když doslouží je na čase se rozloučit
Jednoho dne se budeme muset s pohovkou pro její špatný stav rozloučit a pořídit si novou. Opět tak budeme stát před volbou kterou zvolit, není od věci obhlédnout si více prodejen, protože sortiment se může obchod od obchodu lišit. Nesnažte se být na to sami, každý prodejce by měl mít přehled v tom co nabízí a co lze případně objednat, čímž nám pomůže najít ideální řešení.