Vyplatí se Vám návštěva výživového poradce?

Vyplatí se Vám návštěva výživového poradce?

Zdravé stravování je ve společnosti již nějaký čas tématem číslo jedna. Je to určitě dobře, neboť statistiky jsou neúprosné. Nejen dospělí obyvatelé naší země ale bohužel také děti ve velkém počtu bojují s nadváhou či dokonce obezitou. A to zejména u dětí není žádná sranda, neboť obezita negativně ovlivňuje nejen celou řadu dalších tělesných funkcí, ale také například postavení dítěte v kolektivu.
Pokud nemáte sami čas zabývat se studiem výživových pravidel a zároveň cítíte, že by to chtělo nějakou změnu, můžete se zkusit obrátit na výživového poradce.
misky s ovocem
Výživové poradenství je sice relativně mladé, přesto nebudete mít nejspíš žádné problémy s vyhledáním nějakého poradce. Doslova se s nimi totiž v poslední době roztrhl pytel. Což má ale také jedno výrazné negativum. Nemáte bohužel nikde zaručeno, že váš „výživový poradce“ neabsolvoval jen nějaký víkendový kurz, po kterém se nyní se honosí titulem poradce, který ví o správné výživě vše. Je tedy dobré nejprve si o potenciálním poradci zjistit nějaké informace, a to především jaké studium absolvoval.
talíře s pokrmy
Co by měl výživový poradce znát?
·         Měl by znát zásady zdravého vaření.
·         Měl by Vám pomoci s výběrem zdraví prospěšných surovin.
·         Měl by se orientovat v aktuálních výživových trendech.
·         Měl by chránit Vaše soukromí.
·         Měl by Vás motivovat ke změně, a to pokud možno celoživotní.
 
Jaké služby Vám nabídne a kolik Vás to bude stát?
·         Během vstupní konzultace by si měl vytvořit Vaši podrobnou anamnézu a provést nezbytná měření.
·         Vypracuje jídelníček vhodný konkrétně pro Vaši osobu včetně pitného režimu.
·         Někteří poradci s Vámi absolvují nákup nových potravin.
·         V případě dlouhodobější spolupráce Vás čeká několik průběžných konzultací o dosažených výsledcích.
ozdobené muffiny
Počítejte s Tím, že cena za vstupní konzultaci (cca 2 hod.) se pohybuje kolem 1 000 korun. Podobná je cena i vypracovaného jídelníčku. Pokud se rozhodnete pro delší několikaměsíční spolupráci, bude Vám pravděpodobně nabídnut zvýhodněný balíček, jehož cena se bude pohybovat mezi 10 až 20 000 korun.