Nad půjčkami přemýšlejte

Nad půjčkami přemýšlejte


Vzít si v dnešní době půjčku nemusí být nic zase až tak složitého. Zejména pokud měl člověk v minulosti vždy dobrou platební morálku, vydělává poměrně slušné peníze v perspektivním zaměstnání a hodlá půjčené peníze využít na nějakou rozumnou věc.

počítání hotovosti
Ovšem ne každý má to štěstí, že je právě takový. Někdo zkrátka o dobře placené místo nezavadil a musel tak vzít zavděk něčím dost mizerně finančně ohodnoceným, někdo si už v minulosti půjčky bral a ne vždy svědomitě splácel nebo chce ty nynější peníze využít způsobem, jenž se všeobecně za zrovna rozumný nepovažuje. A takový může se svou žádostí o půjčku nejednou narazit.

Ten posledně zmíněný pak vlastně ztrácí motivaci ke shánění půjčky, když si toto uvědomí. Rezignuje hned na počátku, a to i tehdy, kdy by pro něho byla taková půjčka více než smysluplná, kdyby jemu a nejen jemu přinesla jen samá pozitiva. Zejména když k tomu ještě ze všech stran slyší řeči o tom, jak mohou být půjčky riskantní, jak se kvůli nim dostane člověk snadno do problémů a třeba až do stádia totálního bankrotu.

Což se pochopitelně také může stát, zpravidla ale jenom přičiněním samotného nezodpovědného dlužníka.

Ona se totiž neprojeví sama od sebe, o tom, jaké přinese výsledky, rozhoduje vždy jenom lidský faktor. Tedy člověk. Ten, který by si měl sám dobře spočítat, kolik si může půjčit, jaké za to bude platit úroky, kolik splatí celkem, jak dlouho bude splácet po jak velkých částkách. A měl by realisticky pohlížet na své schopnosti, nepřeceňovat své možnosti. Pokud tak učiní, nemá se čeho bát.

platba v donech
A když tak takový možná i ne právě ideální žadatel přepočítává, třeba i za pomoci nějaké té hypotéční kalkulačky, nejednou třeba zjistí, že je pro něj tím nejlepším řešením nebankovní hypotéka bez registru. I když u této činí úroky třeba sedm procent, může se to leckomu vyplatit. Protože se díky ní dají splatit všechny staré dluhy a začít se splácením po menších a rozumných částkách.

zpráva pro šéfa
V této hypotéce je vlastně jeden takový háček, jenž ale nikdo nikdy před žadateli neskrýval. A sice, že je třeba se za tuto nebankovní hypotéku zaručit vhodnou nemovitostí. O kterou může člověk v případě špatné platební morálky logicky i přijít. Za což ale půjčka nemůže.