Technika nám čas bere i dává

Technika nám čas bere i dává

Žijeme ve světe plném elektronických přístrojů. Něco takového si lidé před padesáti lety nedokázali ani představit. Každý rok firmy vyrábějí lepší a lepší zařízení, která toho dokážou ještě mnohem víc než přechozí model. Všechny tyto přístroje vznikají za jediným účelem, mají nám vylepšovat život. Co se týká zařízení v domácnosti, přesněji můžeme říci, že nám život mají usnadňovat. Ať už se jedná o bílou elektroniku, či ostatní spotřebiče, jejich úkolem je zkrátit čas strávený při domácích pracích na minimum. Automatická pračka, sušička, myčka na nádobí jsou v dnešní době samozřejmostí. Díky nim nám domácí práce zaberou zlomek času v porovnání s našimi babičkami. Dnes už i vysavač může vysávat sám bez naší asistence. Naprostá většina lidí by si nedokázala představit život bez těchto spotřebičů, jsme na nich závislí.
pračky v prádelně.jpg
Na trhu je v současné době neuvěřitelné množství všemožných přístrojů. Při návštěvě obchodu pak člověk s hrůzou zjišťuje, co všechno mu ještě v domácnosti chybí ke spokojenosti. Všemožné vynálezy zaplňují internet. Nutno říci, že nad některými se člověk opravdu musí zamyslet. Je vážně nutné mít pastičku na myši s připojením k internetu, aby majitel mohl rozhodnout jedním kliknutím, zda ji spustí?
virtuální realita.jpg
Paradoxem je, že veškerý čas, který nám tyto vynálezy ušetří, strávíme často opět u elektroniky. Ať už se jedná o auto, mikrovlnnou troubu nebo rychlovarnou konvici. Používáme všemožné přístroje, abychom ušetřili čas a práci. Ušetřený čas pak opět strávíme před televizí, počítačem nebo používáním jiných zařízení, jako mobilní telefon či tablet. Hodiny před obrazovkou pro nás běží úplně jinak než v reálném světě. Pokud nastane výpadek proudu, ve spoustě rodin si neví rady. Někteří lidé bez elektroniky neumí fungovat ani se zabavit. S mladšími generacemi je to zpravidla ještě horší. Život jako by se zastavil.