Technika
Velikost předsíně určí samotné uspořádání nábytku

Velikost předsíně určí samotné uspořádání nábytku

Pokud budeme mít vlastní dům, tak asi nebudeme tolik řešit volné prostory, jako bohužel musí lidé, kteří bydlí například v paneláku. Také je pravdou, že trh nabízí skutečně velkou nabídku a různé možnosti, jak si s takovou předsíní poradit. Lze si sem pořídit klasické vybavení, jak za dávných časů, kdy lavice, komoda a věšáková stěna byly jedním kusem nábytku. Boty nemusely zůstat složené na rohožce, ale pohodlně se uzavřely do uzavíratelné skříňky. A kde zbylo ještě volné místečko, tak tam se vešla stolička nebo i malé křesílko, což bylo ideální, když se někdo obouval, že si mohl dopřát určité pohodlí.

muž si zavazuje společenské boty

Vestavěné skříňky

Některé předsíně bojují doslova o své prostory, ale mnohdy mají i různá atypická místa, kde se dá vyrobit nábytek na míru a tím si luxusně zařídit vstupní prostor. Dnešní doba nabízí skutečně mnoho možností, které se dají lehce využít ve prospěch. Botníky do předsíně poté mohou mít velmi příjemný vzhled z přírodního materiálu, kdy asi úplně nejlepší bude zvolit masiv, přece jenom se jedná o bytelný materiál. Navíc nábytek ze dřeva působí teple a příjemně, což v mnohém ovlivní i vstup do místnosti. Nejčastěji se v tomto případě volí smrk nebo borovice s vhodným ošetřením, což je zárukou dlouhé životnosti.
boty na rohožce

Botník z lamina

Výrobci nabízí různé verze botníků a záleží na tom, co nejvíce preferujeme. Velmi častou náhražkou za dřevo je laminát, kdy jeho výhodou je nižší cenová relace. Také lze vybírat z poměrně dost velkého výběru dekoru a v podstatě úplně bezkonkurenční je jeho údržba. Jen je lepší si zkontrolovat pořádně hrany, protože například pouhá papírová páska, která je bude zakrývat, nebude zrovna nejvhodnější do vlhčího prostředí. Přirozeně poté nebude ani pořádně odolná. Zároveň je třeba dbát i na správnou tloušťku samotného lamina, přece jenom i více párů bot je pěknou zátěží. Slabší desky by se spíše hodily pouze na stěny, než jako odkládací plocha.