Zastaveníčko ve skleníku

Dům a zahradaZastaveníčko ve skleníku

Zastaveníčko ve skleníku

Pokud si chceme zaplnit dům i zahradu květinami vypěstovanými vlastním úsilím, skleník je právě ten prostor, kde se můžeme vše učit a vytvořit si útulný kout s optimálními podmínkami pro počáteční růst rostlin. Ve skleníku si můžeme vypěstovat sazenice letniček, které jsou citlivé na nižší teploty, řízkovat různé okrasné rostliny, rychlit cibuloviny, a přes zimu prostor zaplnit kytkami v nádobách, které potřebují ochránit před silným mrazem.

zahradní konve

Dnes už si skleník můžeme postavit jako stavebnici z dílů a není to nic složitého. Pokud si v nabídce nevybereme, stále máme možnost si skleník postavit podle svých představ. Dokonce si ho můžeme postavit hned u domu a vytápět ho ústředním topením z domu. Pokud nemáme topení, můžeme na zimní a brzké jarní období vnitřek skleníku alespoň obložit například bublinkovou fólií.

Skleník by měl být dobře přístupný na nezastíněném místě. Uprostřed skleníku je třeba udělat alespoň 60 cm široký chodník například z betonových dlaždic. Pro regulaci teploty a vlhkosti potřebujeme mít zajištěné účinné větrání (otvírací okna). Pokud je skleník ze skla, musíme přes léto zajistit, aby se nám rostliny uvnitř nespálily.  To jde použitím stínící plachty nebo zatřením části skleněných výplní bílou barvou. Jestliže máme stavebnicový skleník z polykarbonátových dílů, rostliny jsou v bezpečí. V blízkosti by měl být dostupný zdroj vody na zalévání. Sazenice květin i zeleniny budou ve skleníku lépe prospívat, pokud budou zalévané vodou, kterou si necháme ve skleníku předem ohřát v konvích nebo v menší nádrži.
polykarbonátový skleník

Skleník musíme alespoň na jaře vydezinfikovat, použijeme buď ekologickou dezinfekci anebo to můžeme jednoduše udělat parním čističem. Během roku musíme kontrolovat možný výskyt škodlivého hmyzu, který by nám v krátké době mohl ve skleníku nadělat velkou škodu. Nejšetrnější možnost je použít lepové desky, které jsou určené k odchytu určitých druhů hmyzu. Ve skleníku je citlivé prostředí, a proto se snažíme chemii používat v co nejmenší míře.

Related Post

  • Comment is disabled

    Česko láká

    Naštěstí je Česká republika zemí, která má spoustu přírodních krás a památek, a tak má každému zájemci o její poznávání co nabídnout. Nabízí možnost, jak zajímavě prožít svoji dovolenou v některé její atraktivní lokalitě. A aby vzpomínky byly jen ty nejlepší, tak je nutné se na takový pobyt dobře připravit. A od toho je tu…

    Read more