Výrobky
Palety usnadňují život

Palety usnadňují život


Nejednou je míjíme a vůbec se při pohledu na ně nezamýšlíme nad tím, jak jsou vlastně takové přepravní palety užitečné a oč komplikovanější by byl náš život, kdyby jich nebylo. Ale i když se nad nimi nepozastavujeme, prokazují nám tyto v nejedné sféře života více než důležité služby.

Jenom si zkuste představit, jak by se přepravoval materiál nebo zboží, kdyby jich nebylo! Kolika lidí by bylo zapotřebí, než by se to či ono přestěhovalo z jednoho místa na druhé, kolik by to vyžadovalo času a sil. Zatímco takhle?
paleta s kočkou

Výrobce vše jednoduše naskládá hned na místě na vhodnou paletu . Připevní to na ni, často i zabalí. A potom už stačí jenom nějaký ten vysokozdvižný nebo nízkozdvižný vozík, to podle konkrétní situace, a než se jeden naděje, je vše tam, kde to má být. Ve skladu, na korbě nákladního auta nebo kamionu, na lodi nebo v přepravním kontejneru, na staveništi či v prodejně, případně kdekoliv jinde. A to aniž by bylo zapotřebí mnoha zaměstnanců a vynaložení nezměrných sil, respektive obětování dlouhého času.
staré palety

A to vše jenom díky onomu zdánlivě banálnímu vynálezu jménem palety.

A protože je každý člověk (podnikatele nevyjímaje) jiný, existuje i výběr z různých palet. Máme tu třeba ty asi nejznámější, tedy europalety, vyznačující se přesně danými a neměnnými vlastnostmi, existují ale i palety dělané individuálně podle požadavků odběratelů, jsou tu klidně i gitterboxy, jejichž předností je, že se z nich jen tak něco „neztratí“. Každému co jeho jest.

A samotným procesem výroby a dopravy nejsou ještě přednosti takových palet ani zdaleka vyčerpány. K dobru jim lze přičíst třeba i to, že jsou vhodné k opakovanému použití, stejně jako to, že nejsou-li právě využívány, lze je na jakémkoliv jenom trochu příhodném místě naskládat na sebe a tyto tak nezabírají místo a nepřekážejí. Čekají, až nadejde opět jejich čas. A ten zaručeně nadejde.